Terapia Ręki, Trening Umiejętności (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka

Lego TUS Trening Umiejętności Społecznych Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin
Lego TUS Trening Umiejętności Społecznych Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Zajęcia przygotowujące do szkoły Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin, Legionowo
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Zajęcia przygotowujące do szkoły
Zajęcia przygotowujące do szkoły Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin, Legionowo
previous arrow
next arrow

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) przyjmuję najczęściej formę terapii w grupie rówieśniczej. Dlaczego w grupie? Nasi doświadczeni trenerzy podczas takiej terapii uczą swoich podopiecznych budowania relacji w grupie.

Tylko w grupie możemy pracować nad poznawaniem zachowań akceptowalnych społecznie, wyznaczania granic, odczytywania emocji, mowy ciała oraz gestów. Trening Umiejętności społecznych jest dostosowany do wieku uczestników.

Podczas Treningu umiejętności społecznych terapeuci odtwarzają sytuacje umożliwiające zwizualizowanie jakich zachowań nie powinno się akceptować.

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin

W jakich problemach pomaga Trening Umiejętności Społecznych (TUS)?

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) ma na celu umożliwienie funkcjonowania dzieci i młodzieży z trudnościami. Dzieci i młodzież poprzez regularny trening w grupie, przy wsparciu terapeutów może swobodnie poprze np. wyrażanie emocji i stosowanie ogólnie przyjętych norm. Trening TUS pomaga w takich problemach jak:

 • Brak kontroli nad emocjami, problemy z agresją, złością oraz zmiana zachowań, które nie są akceptowalne w społeczeństwie.
 • Zauważalne trudności z koncentracją i pamięcią.
 • Problemy z uczeniem się
 • Dysleksja
 • Dysgrafia
 • Dyskalkulia
 • Zaburzenia takie jak Asperger, ADHD, ADD
 • Zaburzenia psychosomatyczne i nerwicowe
 • Problemy z samoakceptacją

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży w Markach obejmuje cykl kilkunastu spotkań w małych grupach. Podczas tych spotkań wraz z terapeutami dzieci i młodzież ćwiczą dzięki modelowaniu określone umiejętności społeczne. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów tak, aby nasi uczestnicy mogli aktywnie uczestniczyć w spotkaniach. Tematyka kolejnych zajęć będzie inna tak, aby móc pracować nad nowymi umiejętnościami społecznymi. Jednak, aby zachować spójność pomiędzy zajęciami, będą one miały podobną strukturę. Spotkania skupiają się na pracy nad emocjami uczestników, co czują w danej sytuacji i dlaczego ta konkretna oddziałuje na nich w taki, a nie inny sposób. Podczas Terapii Umiejętności Społecznych dzieci i młodzież uczy się wyrażać swoje emocje w sposób dla nich bezpieczny i bezpieczny dla innych. Podczas spotkań wykonujemy bardzo dużą pracę nad uczeniem, w jaki sposób stawiać granice swoje oraz przestrzegać granic innych ludzi. Pamiętajmy, że dzieci również mogą, a wręcz muszą wyznaczać granice i jest jeden z istotnych elementów podczas pracy w Treningu Umiejętności Społecznych.

Trening Umiejętności Społecznych to również praca nad agresją innych uczestników. Uczymy się, w jaki sposób sobie z nią radzić. Uczymy się również, w jaki sposób reagować na agresywne zaczepki słowne i fizyczne. Większość dzieci i młodzieży nie potrafi sobie radzić w takich sytuacjach. Podczas warsztatów pracujemy również nad asertywnością. Asertywność jest postrzegana w naszym społeczeństwie w sposób dosyć negatywnie. Jednak każdy z uczestników naszego spotkania powinien wiedzieć, że ma prawo powiedzieć stanowcze „nie” jeśli na coś się nie zgadza lub nie ma ochoty wykonać danej czynności.

W przypadku dzieci z różnymi zaburzeniami uczymy się umiejętności proszenia o pomoc. Należy pamiętać, że nikt z nas nie jest samowystarczalny, a poproszenie kogoś o pomoc nie jest niczym złym.

Wszystkie wyżej wymienione umiejętności ćwiczymy podczas Treningu Umiejętności Społecznych podczas warsztatów u Motorycznych Geniuszy.

Jakie są cele Treningu Umiejętności Społecznych?

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka, Legionowo

Trening Umiejętności Społecznych zakłada realizacje określonych celów. Cele Treningu Umiejętności społecznych to:

 • Rozumienie emocji i pojęcia „złość”, umiejętność jej wyrażania
 • Uświadamianie istnienia granic, stawianie granic i szanowanie granic u innych
 • Umiejętność radzenia sobie z agresją słowną i fizyczną ze strony innych
 • Praca nad asertywnością
 • Umiejętność rozróżniania zachowań agresywnych, asertywności i zachowań uległych
 • Uczenie się oceniania sytuacji, kiedy powinniśmy prosić o pomoc
 • Nauka reakcji na krytykę ze strony innych i umiejętność radzenia sobie z nią.

Trening Umiejętności Społecznych w Markach, Legionowie, Ząbkach, Zielonce. Dlaczego my?

Motoryczni Geniusze to zespół doświadczonych terapeutów, którzy mają duże doświadczenie i bogatą wiedzę. Zajęcia odbywają się w małych grupach i zawsze są dostosowane do wieku i tempa pracy uczestników. Nasi terapeuci przez cały cykl warsztatów pozostają w kontakcie z dziećmi i rodzicami służąc tym samym pomocą na bieżąco.

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) odbywa się w naszym gabinecie w Markach pod Warszawą (dojazd z Warszawy trasą S8 zajmuje ok. 15min). Nasi pacjenci dojeżdżają z takich miast jak: Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Legionowo, Radzymin.

Trening Umiejętności Społecznych – Galeria

Dlaczego nasz gabinet?

Innowacyjność

Profesjonalizm

Rozwój

4.7/5 - 43 ocen
Call Now Button