Terapia Ręki, Trening Umiejętności (TUS) Marki, Ząbki, Białołęka

Terapia ręki Marki, Ząbki, Białołęka, Wołomin, Legionowo

Terapia ręki co to jest?

Często dzieci, które  piszą nieładnie lub nie mają zdolności plastycznych są traktowane jako mniej zdolne, lub nie przykładające się do swojej pracy. Zdarza się, że słyszą tylko słowa „pisz staranniej!”, „dlaczego się nie starasz?”, „nie wychodź za linię!” jednak nikt nie zastanawia się nad głębszym problemem i przyczyną takiego funkcjonowania.

Oczywiście każde dziecko jest inne, ma różne problemy i potrzeby. Dlatego terapia ręki jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Zawsze rozpoczynamy od diagnozy, której celem jest rozpoznanie, na czym w głównej mierze powinniśmy się skupić.

Terapia ręki – na czym polega?

Na pierwszy rzut oka każdy skupia się na samej dłoni, jednak bardzo często problem tkwi głębiej. Początkowe ćwiczenia skupiają się na obręczy barkowej i kończynach górnych. Na zajęciach zwracamy ogromną uwagę na rozwijaniu świadomości ciała, ponieważ tylko dzięki prawidłowemu funkcjonowaniu mięśni, stawów, kości i prawidłowej postawie ciała możemy skupić się dalej na całej ręce i dłoni. Praca przy stoliku to dopiero dalszy etap terapii ręki. Na samym początku wzmacniamy mięśnie kończyn górnych, normalizujemy napięcie mięśniowe i ruchomość łopatek.

Kiedy już opanujemy, któryś z tych głównych problemów możemy zająć się motoryką mała i ćwiczeniami ruchów precyzyjnych.

Oprócz pracy na zajęciach bardzo ważne są regularne ćwiczenia w domu. Tylko dzięki systematycznej pracy jesteśmy w stanie osiągnąć efekty. Nasi terapeuci starają się zawsze być w kontakcie z rodzicem i informować, na co powinien zwrócić uwagę będąc z dzieckiem w domu.

5/5 - 21 ocen
Call Now Button